سایتی برای آبزی دوستان

نگهداری از لاکپشت آب شیرین ۱

 

لاکپشت

لاکپشت

نگهداری از لاکپشت آب شیرین یکی از لذت بخش ترین کارها برای آکواریومیست ها و آکوااسکیپیست ها است.این موجودات بسته به نوع و سایز نیاز های متفاوتی دارند . این مقاله به صورت عمومی تهیه شده و در مورد نیازهای عمومی انواع لاکپشت اطلاعاتی را ارائه می دهد.

برای نگهداری از لاکپشت ابتدا باید محیط مناسب برای رشد و غذیه لاکپشت را فراهم آورد. این موجودات در محیط خود به دو بخش آب و خشکی نیاز دارند. خشکی باید مسطح و طوری قرار گرفته شده باشد که لاکپشت به راحتی از داخل اب بتواند به خشکی بیاید. اگر خشکی چند سطحی است نباید طوری باشد که در صورت افتادن به حیوان آسیبی برسد.

لاکپشت برای سلامت کامل نیاز به دامنه وسیعی از انواع نور دارد که این نور باید شامل اشعه ماوراء بنفش نیز باشد. منبع نوری باید با فاصله از محل استراحت یا همان خشکی در نظر گرفته شود تا از سوختگی احتمالی حیوان جلوگیری به عمل آید.

آکواریوم لاکپشت

آکواریوم لاکپشت

این موجودات شناگران ماهری هستند و برای سلامت بودن نیاز به محیطی برای شنا کردن دارند اندازه این محیط بر طبق برخی استانداردها به شرح زیر است. طول اکواریوم ۵ برابر طول لاک باید باشد.عرض اکواریوم نصف طول آن و عمق آن به اندازه دو برابر قطرلاکپشت باید باشد.این میزان حداقل برای یک لاکپشت است. به ازای هر  لاکپشت اضافی باید ۲۰% به طول و عرض آکواریوم  اضافه شود.

ادامه دارد..


پستهای مرتبط

, ,

۲ Responses to “نگهداری از لاکپشت آب شیرین ۱”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.