سایتی برای آبزی دوستان

روشهای معمول هچ کردن تخمهای میگوی سه چشم

لاروها روز 12 ام

لاروها روز ۱۲ ام

روشهای معمول هچ کردن تخمهای میگوی سه چشم

برای جمع آوری و تبدیل تخم میگو های سه چشم به لارو روش  استاندارد و کلاسه شده ای وجود ندارد اما دو رو ش  بیشتر استفاده شده را در این  نوشته مورد بررسی قرار می دهیم.

روش جمع آوری با ماسه

این میگو ها تخم خود را داخل خاک یا ماسه دفن می کنند و وقتی که دچار ترس یا استرس باشند تخمهای خود را داخل اب رها می کنند. با جمع کردن خاک یا شنی  که این موجودات در ان زندگی می کنند و خشک کردن این خاک می توان از آن برای تکثیر مجدد این موجودات استفاده کرد چرا که این خاک حاوی تخم این میگو هاست.

روش جمع آوری مستقیم تخم.

این روش که معمولا در سالنهای تکثیر و در شرایط کنترل شده از آن استفاده می شود با ایزوله کردن میگو های بالغ و جمع اوری تخمها توسط تجهیزات و وسایل مختلف از قبیل توری ها یا آکواریوم های چند بخشی برای جدا سازی تخمها از فضولات عمل می کند. این تخمها برای تکثیر های تجاری استفاده می شود.

این میگو ها از ۲۵۰ میلیون سال پیش تا کنون با همین شکل در کره زمین زیسته اند.  در شرایطی که بسیاری از موجودات دیگردر این مدت زمان  از بین رفته و منقرض شده اند یا تغییر شکل داده اند این موجودات با همین شکل به زندگی خود ادامه داده اند. دلیل لین موضوع روش تولید مثل منحصر به فرد این موجودات است.

این میگو تخمهای خود را به این امید رها می کند تا توسط اب و باد به اطراف پراکنده شود. تخم این میگو ها می تواند تا ۱۵ سال پس از تخم گذاری به لارو تبدیل شود.پوسته تخم تا دمای ۸۰ درجه سانتیگراد قادر به سالم نگه داشتن لارو درون تخم است. در برکه ای که این موجودات زندگی می کنند تخمهای گذاشته شده به ندرت تبدیل به میگو می شوند و این موضوع جمعیت میگو ها را کنترل می کند در نتیجه منابع غذایی در دسترس میگو ها خواهد بود. همچنین اگر تعداد زیادی تخم با هم در اب قرار گیرند بعضی از تخمها به لارو تبدیل نخواهند شد. به این ترتیب اگر محیط نامناسب باشد همه تخمها از بین نخواهد رفت و نسل آنها در خطر قرار نخواهد گرفت. اگر شرایط زندگی نامناسب باشد مثلا تغییرات شدید دما در روز و شب میگو ها زودتر بالغ می شوند تا بتوانند زودتر به تکثیر بپردازند.

این موجودات از موفق ترین استراتژی ها برای ادامه حیات نسل خود استفاده می کنند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.